Spojené vodní družiny Varjagové

Koho lákají vodní sporty, chce se s námi plavit pod plachtami nebo s pádlem v ruce zdolávat peřeje, může se stát vodním skautem. Vodní skauting je v našem středisku vnímám jako nadstavba běžné oddílové činnosti. V každém oddíle (tedy v oddíle světlušek, vlčat, skautek a skautů) existuje vodní družina, jejíž členové se vedle svých oddílových aktivit a akcí ještě společně scházejí (napříč věkovými kategoriemi i pohlavími) jednou za měsíc na vodáckých schůzkách na naší loděnici u Labe v Třebši. Několikrát do roka také vyrazíme na čistě vodáckou akci, výlet na běžkách, splutí nějaké řeky nebo třeba celostátní setkání vodních skautů Navigamus. V závěru léta pak pořádáme společně týdenní příměstský tábor na naší loděnici, v rámci kterého zdokonalujeme naše vodácké a jachtařské schopnosti a to jak v praktické, tak teoretické rovině. Tématem našich her a plaveb jsou nejčastěji Varjagové, zkušení a ošlehaní severští mořeplavci a válečníci, to právě z úcty k nim jsme převzali jejich název. Naši vedoucí jsou zkušení vodáci, jachtaři a vodní záchranáři, kapitán vodních skautů je držitelem akreditované certifikace MŠMT Instruktor vodní turistiky. Je-li ti alespoň sedm let, umíš plavat a plavba s pádlem nebo pod plachtou tě láká, informuj se ve svém oddíle nebo oslov kapitána vodních skautů Náhla. Ááááá-hoj!

Věková kategorie: Kluci a holky od 7 do 99 let

Poděkování: Srdečně děkujeme našim partnerům, Nadačnímu fondu Veolia a Ministerstvu školství, mládeže
a tělovýchovy, díky kterým máme na čem jezdit, čím pádlovat a zejména čím lodě na blízké i vzdálené expedice převážet.

Zatím není

• Trénink na vodě
  • Plachtění na Rozkoši
  • Příměstský tábor na loděnici